X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ذهن نوشت های خانم و آقای اردیبهشتی
 
قالب وبلاگ

سلام

این پست را به دو دلیل می نویسم. دلیل اول این که می خواهم پست قبل بره پایین و از بار احساسی و عاطفی و هیجانیش کاسته بشه. چون در این ایام خودم هم نیاز به آرامش و دوری از هیجان های اضافی دارم.

دوم این که بعضی از کامنت ها و پیام های خصوصی پست قبل که سعی کرده بودند با ایجاد غلیان احساسات مسلمانی بهم تلقین کنند اونی که به خطا رفته منم!!!! باعث شد به عمق این موضوع پی ببرم که چه قدر خرافات، برداشت های شخصی ما از دین و کوتاه اومدن های بیجا در مقابل خاطیان و محکوم کردن افراد محق باعث عدم پیشرفت و ترقی کشور ما و کمرنگ شدن اصول اخلاقی و حرفه ای شده.

الان دقیق می دونم چرا تو جامعه ما این قدر مراجعه و پیگیری کسانی که بهشون تجاوز به عنف شده به مراجع قانونی کمه؟! در طی این مراحل احقاق حقوق چنان زیبا روند بر علیه خودشون بر می گرده و بهشون میگند تقصیر خودت بوده که ظاهرت فلان بوده و رفتار بهمان وگرنه متجاوز بدبخت که گناهی نداشته و ... که از پیگیری و احقاق حقوق خودشون همراه با مقادیر متنابهی از حس گناه منصرف میشند!!!!

و این میشه که گناه و تجاوز و دزدی و بردین سر فردی که بهش تجاوز شده مثل آب خوردن میشه! قبحش ریخته میشه! این قدر فاجعه وار روندش زیاد میشه!

در هر حال، از اون جایی که من اهل شخصی سازی نیستم و دوست دارم از هر اتفاق تو زندگیم درسی بگیرم که انگیزه ای بشه برای یک فعالیت مثبت، از اون موضوع می گذرم و رهاش می کنم و می سپارم به جریان زمان.

ولی پست قبل و بازخوردش و کامنت های عمومی و خصوصی و گاها ارتباطات اس ام اسی و رودر رو با عزیزانی که تجربه های مشابه داشتند، باعث شد پی به عمق فاجعه ببرم. این که حتی نشریات و روزنامه های بزرگ و به نام هم دست به چنین کار ناپسندی می زنند.

این شد که به فکر افتادم حالا که هیچ حمایت حقوقی و قانونی از صاحبان اثر نیست و در مواجه با این تخلفات طی مسیرهای قانونی یا بسیار سخت یا غیرممکنه یا اصلا مقرون به صرف وقت و هزینه نیست، خوبه که خودمون طی یک اقدام خودجوش و همگانی و هماهنگ از حقوق صاحبان اثر که میشه خودمون و تک تک نویسندگان وبلاگ ها یا سایت ها و ... باشه، حمایت کنیم.

می تونیم هرجا با چنین موارد مشابهی مواجه شدیم ساده از کنارش نگذریم. تذکر بدیم یا صاحب اثر را مطلع کنیم.

میشه حتی براش لوگو طراحی کرد و بالا یا کنار صفحه وبلاگ ها گذاشت و...

نظرتون چیه؟! موافقید؟!

منتظر شنیدن و خواندن پیشنهادات شما هستم. چه طرحی دارید برای این کار؟! چه ابتکار و پیشنهادی دارید برای تداوم این حرکت و به ثمر رساندنش؟!

دوست ندارم یک تب تند باشه! دوست دارم آروم و پیوسته باشه که کم کم یک فرهنگ خوب را برامون نهادینه بکنه.

 

پیوست 1: تو کامنت دونی این پست فقط کامنت هایی که حاوی پیشنهاد و راهکار برای بهتر شدن این پیشنهاد باشه یا طرحی ارائه کرده باشند را تایید می کنم. دیگه نمی خواهم صحبتی از موضوع قبلی و اون خانم باشه. چه له چه علیه شون.

پیوست 2: از دوستان خواهش می کنم برای همگانی شدن این حرکت پسندیده اگه می تونند لینک این پست را در وبلاگتون بگذارید و از خواننده هاتون هم بخواهید در این حرکت تدریجی و پیوسته شرکت داشته باشند.

پیوست 3: واقعا دوست دارم این حرکت به ثمر بنشینه و منشا یک امر خیر و یک تغییر فرهنگی مثبت باشه.

[ شنبه 24 خرداد 1393 ] [ 08:32 ] [ خانم اردیبهشتی ] [ نظرات (21) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 189286