X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ذهن نوشت های خانم و آقای اردیبهشتی
 
قالب وبلاگ

سلام

شاید همه شما خبری که چند روز پیش درباره مصوبه نما.یندگان مجـ.لس بود را شنیده باشید. شاید صحبت کردن درباره اش کمی تکراری باشه و شنیدن مکررات جالب نباشه ولی این موضوعی نیست که من بتونم به راحتی از کنارش بگذرم. همون طور که قبلا توی این پست نوشته بودم کمترین حقی که هر کودکی داره اینه که خواسته به دنیا بیاد. اینه که محکوم نشه به این که اون بوده که مانع سعادت، پیشرفت و یا تحقق آرزوهای والدینش شده. این کمترین حق یک بچه است که در زمانی به دنیا بیاد که والدینش بیشترین آمادگی را چه از لحاظ احساسی و چه اقتصادی و ... داشته باشند.

من واقعا نمی دونم نما.یندگان عزیز ما چی فکر کردند؟! نه واقعا! کسی که واز.کتو.می یا تو.بکتو.می می کنه کسی نیست که اصلا بچه نداره. کسیه که به دلایل منطقی دیگه تمایل به بچه دار شدن نداره. یعنی یا به اندازه کافی از لحاظ معیارهای خودش و همسرش بچه دارند و دیگه بیشتر از اون را نمی تونند چه از لحاظ مالی و چه عاطفی و چه کیفیت تربیتی بچه دیگه ای را حمایت کنند و یا مشکل و بیماری خاصی داره که نمی خواهد به نسل بعدی منتقل بشه! اون وقت چرا این افراد باید زورکی بچه دار بشند؟! این بچه های ناخواسته حتی از اولین فرزندان ناخواسته هم ناخواسته تر هستند!

در خیلی از کشورهای اروپایی که رشد منفی دارند برای تبلیغ افزایش جمعیت می آیند و بسته های حمایتی از والدینی که تصمیم به بچه دار شدند دارند، ارائه می کنند. اون وقت زوج هایی که تمایل دارند ولی به دلایل اقتصادی نمی تونند بچه دار بشند ترغیب میشند ولی نه این که بچه هایی را به زور به کسانی تحمیل کنند که حقیقتا تمایلی به داشتن بچه ندارند!

تحقیقات نشون دهنده اینه که برای تغییر موثر نگرش و دیدگاه مردم باید مشوق های بیشتری نسبت به سابق ارائه بشه تا به دیدگاه جدید متمایل بشند وگرنه هم تحقیقات و هم تجربه نشون داده عامل زور و تهدید و ارعاب نه تنها نتایج مثبت نداشته بلکه در طولانی مدت باعث طغیان و بدبینی میشه.

نتیجه چنین مصو.باتی این نیست که جمعیت به صورت مطلوب افزایش پیدا کنه، اگرچه به صورت ناگزیر شاهد افزایش جمعیت خواهیم بود ولی در کنارش میزان انجام غیرقانونی این عمل ها و کاسبی های پردرآمد و بسیار غیربهداشتی در این زمینه به طرز چشمگیری افزایش پیدا می کنه. جراحی ها و عمل هایی که پنهانی تر و غیربهداشتی تر و گران تر از سابق انجام میشه و می تونه باعث ایجاد بیماری ها و عفونت ها و عوارض ناشی از اون بشه و این نگران کننده است. بسیار نگران کننده است.

اگر سابقا نگران کودکانی بودم که ناخواسته به دنیا خواهند آمد و از کمترین حق یک کودک برخوردار نیستند، از این به بعد نگران پدر و مادرهایی باید باشیم که نه از زندگی زناشوییشون لذت می برند و نه از والد بودنشون. نگران ترس هاشون، تلخی هاشون و ناکامی هاشون. نگران تن دادن به راه های بیراهی که یک زمانی حقشون بود و الان گناهشون.

 


پیوست 1: بعضی وقت ها خبرها را که می خونم حس می کنم نما.یندگان ما شوخ طبعی زیادی دارند. بسیار ملیح هستند این عزیزان! وقتی خبر استیضاح وز.یر برای وضعیت زنا.ن سا.پورت پوش را شنیدم پیش خودم گفتم عجب مملکت آبادی داریم ما! این قدر غم نان و دارو و مسکن و کار و اختلاص و فساد اداری و اقتصادی و مشکلات ناشی از تحر.یم ها را نداریم که تنها غممان شده سا.پورت زنان!!!!!!!!!!!!

پیوست 2: چند روز پیش با دختر و پسرهای فامیل رفتیم لیزرتک! خیلی خیلی خیلی باحال و مفرحه! اگه تا به حال تجربه اش نکردید حتما یک بار امتحانش کنید! ولی حتما با یک گروه پایه و اهل حال برید!

بعدا نوشت: رها جان آدرسی که گذاشتی خطا میده! میشه دوباره آدرس بدی تا جواب سئوالت را بدهم؟! امای عزیز میشه آدرس ایمیلت را باز بگذاری؟!

[ سه‌شنبه 10 تیر 1393 ] [ 07:54 ] [ خانم اردیبهشتی ] [ نظرات (30) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 187846