X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ذهن نوشت های خانم و آقای اردیبهشتی
 
قالب وبلاگ

سلام

بانه که بودیم دوستی که اطلاع نداشت به سفر رفته ایم و اصلا به کجا، یک جوک برام فرستاد به این مضمون: «تو یک نظرسنجی اینترنتی پرسیدند بهترین سوغاتی چیه و از کجا و همه جواب دادند ال سی دی از بانه!!!» از اون جایی که ما اون زمان دقیقا بانه بودیم و دقیق شاهد خرید ال ای دی های اسمارت و ... توسط ملت از خنده روده بر شدیم!

تقریبا 99 درصد کسانی که به بانه اومده بودند هم ال ای دی خریدند و هم کولرگازی و از 10 ماشین 9 ماشین باربند داشتند. مثلا یک 206 بود که حجم باربند روش از خود ماشین بیشتر بود و هر لحظه این نگرانی وجود داشت که واژگون بشه!

برای من واقعا سوال بود همه کسانی که ال ای دی می خرند برای احتیاج شخصی می خرند و مثلا تلویزیون قبلیشون خراب شده؟! یا تا همین امروز همه بدون کولر بودند یا اصلا نیازی به کولرگازی تا این حد وجود داره؟!

این اقلام بزرگ بود. اقلام کوچکی مثل لوازم آرایش یا لباس زیر و یا ظرف و پتو و ... را مردم جینی می خریدند.

بزرگترین خرید ما یک قابلمه و یک ماهیتابه بود با یک روتختی که بعد از ده سال زندگی مشترک واقعا نیاز بود. برای خودم فقط یک خط لب خریدم و یک عطر و یک لوسیون و یک شامپو. (بله! بله! می دونم که آقای اردیبهشتی واقعا خیلی خوشبخته که چنین زن قانع و کم خرجی داره!!!!!) این قدر خریدهامون کم بود که همه توی صندوق عقب جا شد و هنوز هم جا بود. و البته مایه شگفتی عزیزان دل انتظامات که کلی صندوق عقب و چمدون و کل ماشین را گشتند چون به نظرشون این همه بی باری در بازگشت از بانه عجیب و مشکوک بود!

توی راه برگشت وقتی اون همه ماشین با باربند و بارش جلومون بودند از خودم می پرسیدم جدا این قدر ما مردم مصرف گرایی هستیم؟!

خیلی از ماها از جور نبودن دخل و خرجمون و گرونی روزافزون و ... می نالیم ولی باز می خریم. بیشتر و بیشتر می خریم. توی بانه پر بود از افرادی که شب کنار خیابون و توی چادر می خوابیدند و خرید های میلیونیشون توی ماشین بود. اگه واقعا نداریم، اگه واقعا این قدر همه چیز گرونه چرا پس این همه می خریم؟

خوب ما خدا را شکر هیچ وقت مشکل کم پولی و نخوردن دخل و خرج با هم را نداشتیم. شاید یکی از دلایلش این باشه که ما مستاجر نیستیم ولی اول ازدواجمون هم که کلی وام داشتیم هم مشکلی نداشتیم و حتی آخر ماه پول برای پس انداز داشتیم.

ما توی این ده سال زندگی مشترک چیزی از وسایل خونه را عوض نکردیم مگه خراب شده بود یا واقعا نیاز به تعویض یا خرید وسیله جدیدی بود. خیلی اهل هله هوله خوردن نیستیم. معمولا ماهی یک بار بیشتر رستوران غذا نمی خوریم و بیشتر غذاها خونگی هستند. از میوه و تره بار به اندازه نیاز خرید می کنیم. مخصوصا که یخچالمون زیاد بزرگ نیست. زیاد اهل لباس های مارک دار نیستیم و اگه باشیم چیزی که بخواهیم حالا حالا ازش استفاده کنیم را در موقع حراج می خریم. مثلا به نظرم اصلا فایده نداره آدم از بنتون تی شرت بخره!!!!!!!! زیاد اهل مد نیستیم. اگه خواستیم لباس بخریم چیزی می خریم که سال دیگه از مد نیوفته. مثلا من مانتوم تا از شکل نیوفته نمیرم یک جدید بخرم. اهل ساده ولی شیک پوشی هستیم و...

دوست دارم راهکارهای شما را برای مدیریت زندگی و تنظیم درآمد و مخارجتون را بدونم. شما چه جوری زندگی و مخارجتون را مدیریت می کنید؟! چه راهکارهای ابتکاری دارید؟

 

پیوست 1: کلی حرف دارم ولی...

پیوست 2: این پست به درخواست دوستی نوشته شده ممنون میشم ما را از نظرات خوبتون بهره مند کنید.

پیوست 3: از دوستانی که دیر بهشون سر می زنم عذرخواهی می کنم. از شرایط من که اطلاع دارید؟

[ یکشنبه 26 مرداد 1393 ] [ 10:12 ] [ خانم اردیبهشتی ] [ نظرات (28) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 189286