X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ذهن نوشت های خانم و آقای اردیبهشتی
 
قالب وبلاگ

سلام

چند ماه پیش، قبل از دفاع یکی از دوستان دانشگاه بهم گفت که یک آگاهی استخدام کاری در رشته ما را دیده و اقدام کرده. گفت شرایطش بد نیست و اگه دوست دارم منم اقدام کنم چون تعداد زیادی متقاضی می خواست.

منم فکر کردم تجربه بدی نیست. اگرچه با ایده آل ذهنی من متفاوت بود ولی پیش خودم گفتم می تونه جا برای پیشرفت در مسیرهای دیگه هم داشته باشه. مخصوصا با وعده هایی که داده بود. همکاری با اساتید بزرگ و بنام روانشناسی و روانپزشکی، بیمه، حقوق فلان و مزایای بهمان.

شروع کار به بهانه های مختلف عقب افتاد. بهانه های عجیب. بعد یواش یواش وعده هاشون عوض شد یا فراموش شد.

بعد از زمان زیادی بالاخره گفتند با اساتید بزرگ و بنام به توافق رسیدند و یک جلسه می گذارند برای آشنایی.

ولی این اساتید که هم برخلاف وعده های اولیه شون اصلا بنام نبودند و اصلا هم در حوزه روانشناسی فعال نبودند. برای رضای خدا اصلا مدرک روانشناسی هم نداشتند!!!! تحصیلات حوزوی داشتند یا دانشجوی دکترای فقه و احکام و از اون جایی که در جامعه ما دین همه حوزه ها را دربرمی گیره، کارنامه این روحانیون هم پر بود از برگزاری جلسات و کارگاه ها و حتی مشاوره های ازدواج!!! تاکیداتشون و روششون مبنی بر آیات و روایات و کتب مرجعشون کتب فقه و حقوق زن در اسلام و خانواده در اسلام و ... بود و دریغ از یک منبع درست و آکادمیک روانشناسی.

بعد از جلسه عمومی من به مدیریت این مجموعه محترمانه گفتم که درسته که جامعه ما یک جامعه مذهبیه ولی روانشناسی علمه و علم باید جدا از هرگونه سوگیری و جهت سیاسی و مذهبی باشه. درسته که روانشناس باید جو فرهنگی و مذهبی مراجع را در نظر بگیره و در قالب اون راهکار ارائه کنه ولی قرار نیست ما هم به مراجع آیه و روایت بگیم که اگه می خواست چنین چیزهایی از زبون ما بشنوه چه دلیلی داشت به روانشناس مراجعه کنه؟ می رفت مسجد و یا سراغ افراد حوزوی!

ایشون سخت برآشفت که تو کی هستی این را میگی؟ تو چند تا کتاب یا کارگاه داشتی؟ گفتم این حرف من نیست حرف فلان و بهمان استاد بزرگه که هم کتاب زیاد دارند و هم کارگاه زیاد برگزار کردند. ایشون هم فرمودند اون استاد غلط کردند! ایشون عوامل ضد دین و ضد اسلام هستند!!!!!!!!!!!!!!!! تو هیچی از دین نمی دونی! تو ضد دینی! تو ال و بل و ...

منم دیدم این جوری نمیشه. این کار با روحیه من، اصول اخلاقی و کاری و مبنا و روش و باورهای من خیلی تفاوت داره و من آدمی نیستم که برای کار کردن و پول درآوردن تن به هر چیزی بدهم. بهشون گفتم شما عصبانی هستند من بعدا برای فسخ قرارداد باهاتون صحبت می کنم. (ضمن بستن قرارداد مبلغی پول به عنوان خرید تجهیزات کار از ما گرفته بودند) ما یک گروه تلگرامی مربوط به این کار داشتیم که خبرها و پیشرفت کار را توش به اشتراک می گذاشتند. همون روز این آقای مدیر رفتند تو گروه و با لحن خشنی به همه اعضا اتمام حجت کردند که این پروژه یک پروژه مذهبی و دینی است و کشور ما اسلامی است و مبنای کار ما اسلامی است و کسی با این روش مشکل داره هری!!!!

بعد یک دفعه عده زیادی از اعضا شروع کردند به تایید و به به و چه چه! که بله شما درست میگید! چه فرمایش ارزشمندی! دین همه زندگیه! ما کشور دینی هستیم! و... و من در سکوت تماشا می کردم. برام جالب بود که واقعا دختری که عکس پروفایلش با موهای بلوند و رژ قرمزه هم حقیقتا این باور را داره؟! واقعا نظرش اینه که ما باید به جای راهکارهای علمی روانشناسی، روایات مذهبی ارائه کنیم؟

حس تنها موندن را داشتم. ولی مصمم بودم که من جزو این افراد نباشم و این کار را با همه مزایا و حقوق ادعا شده اش رها کنم!

جالبه الان حدود 2 ماهه این آقای مذهبی به عناوین مختلف از باز پرداخت پول اولیه من خودداری می کنه و از زیرش در میره!

همین رفتار و عملکرد باعث شده من از این که از این شغل بیرون اومدم و شروعش نکردم بیشتر احساس رضایت کنم. از این که به خاطر پول، سابقه و یا شغل، هر چه قدر هم خوب، اصول و عقاید و اخلاقیات خودم را زیر پا نگذاشتم خوشحالم. حس رضایت بی نظیریه.

و بعد از این که خودم را از این جو ناراحت کننده خارج کردم پیشنهاد کاری بهم شد که خودم خیلی خیلی دوستش دارم. اگرچه دیگه از اون حقوق و مزایا و ... خبری نیست ولی من دوستش دارم و حس خوبی بهم میده.

به زودی خبرش را در وبلاگ می گذارم. وقتی که کارها انجام شد و خواستیم کار را شروع کنیم.

منتظر خبرهای خوب باشید...

 

(کهن الگوی فا.حشه اشاره به انرژی روانی داره که در بعد منفی باعث این میشه که فرد به خاطر پول یا قدرت یا به دست آوردن موقعیت، ارزش ها و اصول اخلاقی خودش را زیر پا می گذاره و بعد مثبتش عکس اینه. (به لطف فیلتر.ینگ نتونستم لینک مناسبی برای این موضوع پیدا کنم.))

 

پیوست: دوستی برای پایان نامه اش نیاز به نمونه ای از دوقلوها داره. جنسیت مهم نیست. هم دوقلوهای همسان و هم غیرهمسان. از 18 -40 سال. می دونم میشه از راه های کاملا تکنولوژیک این کار را کرد و یا پرسشنامه پر کرد ولی می خواهد ارتباط مستقیم ایمیلی با دوقلوها داشته باشه. ممنون میشم اگه واجد این شرایط هستید آدرس ایمیلتون را خصوصی برام بگذارید.

[ دوشنبه 9 آذر 1394 ] [ 12:53 ] [ خانم اردیبهشتی ] [ نظرات (27) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 187846