X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

ذهن نوشت های خانم و آقای اردیبهشتی
 
قالب وبلاگ

سلام

چند روز پیش در صفحه ای که موضوع مورد بحث روزش سردمزاجی جنـ.سی بود، خانمی پیام گذاشته بود که اوایل ازدواجش گرم و متمایل به رابطه بود. ولی بعدها دخالت مادرشوهر و سایرین زندگیشون را به هم می زنه و همسرش هم که دست بزن داشته بر سرکوب احساساتش دامن می زده. می گفت بارها همسرش روی تخت با بالشت خواسته خفه اش کنه و چه طور ممکنه دیگه اون تخت که محل عذابش بوده براش عاشقانه باشه؟

در جواب این پیام خانمی کامنت گذاشته بود که اگرچه قسمت هایی از کامنتش منطقی بود، مثل این که صحبت های آقا را هم باید شنید، ولی قسمتی از آن مصداق بارز کلیشه های جنسیتی غلط بود. ایشون ذکرکرده بودند " زن با زنانگیش می تونه کاری کنه که همسرش هیچ وقت به حرف مادر و ... گوش ندهد" و بعد گفته بودند که ایشون هم یک سری مشکلات داشتند که خداراشکر خواستند و حل شده!!!!

راستش باید اعتراف کنم از خوندن و شنیدن این جملات حرص می خورم!

"زنانگی زن" واقعا چه تعریفی دارد؟ این نوش دارو و حلال همه مشکلات زناشویی؟ این چه باور احمقانه ای است که زندگی فقط و فقط در دست زن است و اگه جایی به مشکل برخورد به خاطر این است که "زنانگی" زن به اندازه کافی نبوده تا کاری کند که مرد مثل موم نرم شود و دیگر "هیچ وقت" به حرف های مادرش گوش نکند؟!

این باور هیچ حق و اختیار و قالب شخصیتی برای مرد در نظر نگرفته! انگار مرد یک مایع است که زن اگر کاردان باشد بتواند این مایع را در قالب درست بریزد و "آدمش" کند!!! و اگرنه این مایع تبدیل به مرد جانی جیوه ای می شود!!!!!!

این باورها هیچ توجه نمی کنند شخصیت مرد تا سن ازدواج دیگر شکل گرفته است. و زن و زنانگیش این قدرت را ندارد که مردی که چنین خشونت فیزیکی دارد را کن فیکون کند!

اصلا این زنانگی چیست؟ چه تعریفی دارد؟ چه معیاری وجود دارد که با آن بتوان سنجید زنی "زنانگی" دارد و زنی ندارد؟

چه طور می شود که ما دست به چنین مقایسه احمقانه ای می زنیم و می گوییم من توانستم مشکلات زندگیم را حل کنم [احتمالا چون زنانگی داشتم] و تو نتوانستی مشکلات زندگیت را حل کنی [چون تو زنانگی نداری!] همه چیز در دستان توست! از من یاد بگیر و مشکلاتت را حل کن!

در زندگی زناشویی مهارت ارتباطی و خواست دو نفر شرط است. یک نفر هر کاری که کند نمی تواند زندگی ایده آلی بسازد! اگر در قایق دونفره فقط یکی پارو بزند و دیگری دست به سینه بنشیند، قایق تنها به دور خود می چرخد!!


پیوست: دوستان عزیز برای پیوست به کانال گروه درمانی این جا را کلیک کنید.

[ سه‌شنبه 11 اسفند 1394 ] [ 10:35 ] [ خانم اردیبهشتی ] [ نظرات (32) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 189286