X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ذهن نوشت های خانم و آقای اردیبهشتی
 
قالب وبلاگ

سلام

من اصولا زیاد وارد بازی های دنیای مجازی و حقیقی نمیشم. از شایعه های زرد و اخبار سلبریتی ها خوشم نمیاد. زیاد وارد جریان این قضایا نمیشم.

تا این که چند روز پیش تو یک گروه وایبری که قبلش یکی از اعضا یک متن در مذمت کار گلشیفته فرستاده بود، عضو دیگری چندین متن در مدح کارش فرستاده بود و از زوایای مختلف این حرکت نمادین و جسورانه را بررسی کرده بود و از نگاهش تا تک تک سلول های بدنش اعتراض و نگرانی و ترس و ... را بیرون کشیده بود و تجزیه و تحلیل کرده بود.

راستش دیگه نتونستم ساکت بمونم. نوشتم که گلشیفته به هر دلیلی چنین کاری کرده دیگه این همه تجزیه و تحلیل بعدش چیه؟ باور کنید خودش هم از این حرکت این همه منظور فلسفی و فراوجودی نداشته که ملت غیور همیشه در صحنه بهش نسبت دادند.

جدای بعضی از حرکت ها، موجی که پشتش ملت را فرامی گیره و مثل یک سونامی سهمگین میاد و ویران می کنه و بعد سریع فروکش می کنه برای من جالبه!

هم اون هایی که بهش توهین و فحاشی می کنند و هم اون هایی که مدحش را می کنند! انگار این اتفاقات فرصت برای مطرح کردن خودمون، چه با تایید و چه با مخالفته! مثلا می خواهیم بگیم ما خیلی سرمون میشه! الان مچ این فرد را گرفتیم یا برعکس کلی معانی نهفته و نمادین کار این فرد را متوجه شدیم! از بس ما همه چیز دان هستیم!!!!!!!!!!!

کلا مردم سطحی شده ایم! دل بستیم به ظواهر و حواشی زندگی و اصل و عمقش را فراموش کردیم. به جای گشتن دنبال معنای زندگی، دنبال یک دستمایه برای خنده و سرکار گذاشتن و برپا کردن شور و هیجان عمومی هستیم! مثلا بازیگران و خوانندگان زنده را دستی دستی می کشیم! عکس از هنرپیشه نقش قلقلی می گذاریم و زیرش با سوز و گداز درگذشت جانسوزش را تسلیت میگیم! بعد بنده خدا باید بیاد تکذیبیه برای فوتش بده!!! نه جدا جالبه!!!!

واقعا چرا؟ چرا شاهد چنین اتفاقاتی در جامعه مون هستیم؟ چه دلیلی داره؟ ریشه این اتفاقات و این شایعه ها و این زرد بازی ها چیه؟ چرا می خواهیم این جوری مطرح بشیم؟! چرا وقتمون را این جوری پر می کنیم؟ چه چیزی عایدمون میشه؟

 

پیوست: سینا در برنامه این هفته چندشنبه با سینا جالب گفت! گفت هیچ کس تو هیچ کجای دنیا با لخت شدن هیچ حقوق از دست رفته ای را به دست نیاورده!!! پول روزمزد چرا ولی حقوق نه!!!!!!! گلشیفته به هر دلیلی چنین کاری کرده باشه به نظر من به دلیل و برای حقوق زنان نبوده! برای این کار راه های مفیدتری وجود داره!

 

[ یکشنبه 21 دی 1393 ] [ 08:16 ] [ خانم اردیبهشتی ] [ نظرات (30) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 187846